Úvod » X-TOUCH Senzorové ovládání

X-TOUCH dotykový vypínač pro LED osvětlení

X-TOUCH - Senzorové dotykové ovládání

X-TOUCH je jedinečný a moderní spínač pro spínání pouhým dotekem na skleněnou dotykovou plochu. Tento senzorový spínač byl vyvinut pro spínání produktů X-KONCEPT z důvodů požadavků našich zákazníků na vysokou kvalitu a životnost spínání.

Vzhledem k tomu, že spínač X-TOUCH neobsahuje žádné mechanické části, je prakticky nezničitelný a má neomezenou životnost. Konstrukce spínače také zaručuje odolnost proti vlhkosti a snadnou instalaci v interiérech bez speciálních stavebních úprav.
X-TOUCH senzorový spínač je sestaven ze samotného ovládacího senzoru a skleněné dotykové destičky formátu 80x80 mm. Na skleněné dotykové plochy je použito lakované sklo tl. 3 - 4mm, které je možné vyrobit v celé škále barev RAL a libovolných tvarech.


X-TOUCH senzorový spínač je určen pro spínání stejnosměrného stabilizovaného napětí DC 12V s max. proudovým zatížením do 4A. Z toho vyplývá , že prostřednictvím spínačů X-TOUCH je možné spínat také celou řadu dalších LED diodových výrobků a svítidel.

 


Instalace X-TOUCH senzorového prvku na plochu zdi, nábytkové desky apod.je velice snadná.


Základem pro tuto aplikaci je instalační krabice osazená v rámci elektrorozvodů ve zdi nebo desce. Přes svorkovnici propojíme X-TOUCH senzorový spínač s připravenými přívody ve zdi. Skleněná doteková destička se připevní prostřednictvím transparentního silikonu (doporučujeme SOUDAL SILIRUB) na 4 body ke zdi nebo deskce.

Pro připojení X-TOUCH senzorového prvku je nutné do připravené instalační elektrokrabice přivést husí krk s protahovacím drátem ( provázkem) o min. průměru 20mm z místa, kde bude umístěn produkt z řad X-KONCEPT Max. délka husího krku nesmí být delší než 3m !
K samotnému produktu X-KONCEPT je pak ještě nutné přivést kabel se síťovým napětím AC220V, neboť všechny produkty X-KONCEPT mají integrované stabilizované zdroje.
Při zapojení X-TOUCH senzorových prvků je třeba si dát pozor na dodržení správné polarity připojení napájecího zdroje a připojení dle přiloženého schémata zapojení.

K napájení X-TOUCH senzorových prvků je nezbytně nutné použít STABILIZOVANÝ zdroj STEJNOSMĚRNÉHO proudu o napětí DC12V ze sortimentu LUXFERY.net.

Kompeltní informace o sortimentu X-TOUCH naleznete na našich specializovaných stránkách

www. .info